27.04.2025. » 21:05 | ACDC


Uspešno završen treći kamp u okviru novog ciklusa omladinskih kampova



Boge, Peć – Od 25. do 27. aprila 2025. godine, NVO ACDC uspešno je organizovala treći omladinski kamp u okviru projekta „Mladi osnaženi kroz inkluzivne škole i društva (YESS)”, u mestu Boge, u opštini Peć.

uspesno-zavrsen-treci-kamp-u-okviru-novog-ciklusa-omladinskih-kampova
FOTO: ACDC

Ovaj kamp je deo drugog ciklusa omladinskih kampova, koji okuplja novu grupu mladih učesnika iz različitih zajednica sa Kosova, sa ciljem jačanja jezičkih veština, međukulturnog razumevanja i društvene kohezije.

Tokom trodnevnog programa, učesnici su kroz dvojezične radionice razvijali osnovne komunikacijske veštine na srpskom i albanskom jeziku, sa fokusom na praktične situacije koje podstiču međukulturno razumevanje i jačanje međusobnog poštovanja.

Pored jezičkih radionica, mladi su imali priliku da se povežu sa prirodom kroz prolećnu jogu, učeći osnovne joga položaje i stvarajući prostor za opuštanje, pozitivnu energiju i timski duh.

Takodje, učesnici su kroz posebnu sesiju radili u timovima, identifikujući izazove u svojim zajednicama i osmišljavajući inovativne i praktične ideje za njihovo prevazilaženje. 

Ovaj kamp deo je šireg napora da se kroz edukativne, interaktivne i inkluzivne aktivnosti osnaže mladi ljudi i podstakne saradnja među pripadnicima različitih zajednica.

Program se sprovodi u okviru projekta „Youth Empowered through Inclusive Schools and Societies (YESS)”, koji finansira Fond za izgradnju mira Generalnog sekretara Ujedinjenih nacija, a implementiraju ga UNICEF i IOM Kosovo.